baron jayathilakaශ්‍රීමත් බාරොන් ජයතිලක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1931 සිට 1942 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

arunachalamඅරුණාචලම් මහාදේව මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1942 සිට 1946 දක්වා
අමාත්‍යාංශයස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


ඔලිවර් ගුණතිලක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1947.10.14 සිට 1948.07.22 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු හා ග්‍රාමීය සංවර්ධන අමාත්‍යාංශය

eap wijayarathnaශ්‍රීමත් එඩ්වින් ඇලෝසියස් පෙරේරා විජේරත්න මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1948.07.22 සිට 1951.02.28 දක්වා
අමාත්‍යාංශයස්වදේශ කටයුතු හා ග්‍රාමීය සංවර්ධන අමාත්‍යාංශය


ඔලිවර් ගුණතිලක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1951.03.01 සිට 1952.04.08 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු හා ග්‍රාමීය සංවර්ධන අමාත්‍යාංශය

Mr.-A.-Ratnayakeඒ. රත්නායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1953.10.14 සිට 1956.02.18 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


a p jayasuriyaඒ. පී. ජයසූරිය මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1956.04.12 සිට 1959.06.09 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

ටී.බී. ඉලංගරත්න මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1959.06.09 සිට 1959.12.08 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


Stanley de Zoysaස්ටැන්ලි ද සොයිසා මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1959.12.08 සිට 1960.03.30 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු හා සෞඛ්‍යය අමාත්‍යාංශය

kaleelඑම්.සී.එම්. කලීල් මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1960.03.30 සිට 1960.07.23 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු හා ග්‍රාමීය සංවර්ධන අමාත්‍යාංශය


මෛත්‍රීපාල සේනානායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1960.07.23 සිට 1963.05.29 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : වාණිජ, ස්වදේශ කටයුතු හා සංස්කෘතික අමාත්‍යාංශය

a p jayasuriyaඒ.පී. ජයසූරිය

කාල සීමාව : 1963.05.29 සිට 1964.06.11 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : පළාත් පාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


ඩබ්ලිව් දහනායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1965.03.27 සිට 1970.03.25 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

felixෆීලික්ස් ඩයස් බණ්ඩාරනායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1970.05.31 සිට 1972.05.22 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, පළාත් පාලන, ස්වදේශ කටයුතු හා නීතිය පිළිබඳ අමාත්‍යාංශය


ටී.බී. ඉලංගරත්න මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1975.09.17 සිට 1977.07.21 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : වාණිජ, රාජ්‍ය පරිපාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

montague jayawickramaමොන්ටේගු ජයවික්‍රම මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1977.07.23 සිට 1978.09.07 දක්වා සහ 1978.09.07 to 1980.02.12 දක්වා
අමාත්‍යාංශය :රාජ්‍ය පරිපාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


k.w.dewanayagamකේ.ඩබ්ලිව්. දේවනායගම් මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1980.02.14 සිට 1989.02.16 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

U B Wijekoonයූ.බී. විජේකෝන් මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1989.02.18 සිට 1990.03.28 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, පළාත් සභා හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


prostus pereraෆෙස්ටස් පෙරේරා මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1990.03.30 සිට 1993.08.23 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, පළාත් සභා හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

අමරසිරි දොඩන්ගොඩ මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1994.08.19 සිට 1994.11.12 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු, පළාත් සභා හා සමුපකාර අමාත්‍යාංශයරා


Ratnasiri-Wickremanayakeරත්නසිරි වික්‍රමනායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1994.11.14 සිට 1997.06.09 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, ස්වදේශ කටයුතු, වැවිලි කර්මාන්ත සහ පාර්ලිමේන්තු කටයුතු අමාත්‍යාංශය

Ratnasiri-Wickremanayakeරත්නසිරි වික්‍රමනායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1997.06.09 සිට 1999.12.21 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, ස්වදේශ කටයුතු සහ වැවිලි කර්මාන්ත අමාත්‍යාංශය


Ratnasiri-Wickremanayakeරත්නසිරි වික්‍රමනායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 1999.12.22 සිට 2000.08.10 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, ස්වදේශ කටයුතු සහ වැවිලි කර්මාන්ත අමාත්‍යාංශය

Ratnasiri-Wickremanayakeරත්නසිරි වික්‍රමනායක මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2000.08.11 සිට 2000.10.10 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, ස්වදේශ කටයුතු සහ වැවිලි කර්මාන්ත අමාත්‍යාංශය


රිචඩ් පතිරණ මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2000.10.19 සිට 2001.09.14 දක්වා සහ 2001.09.14 සිට 2001.12.07 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන, ස්වදේශ කටයුතු සහ වැවිලි කර්මාන්ත හා පරිපාලන ප්‍රතිසංස්කරණ අමාත්‍යාංශය

ඇලික් අලුවිහාරේ මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2001.12.12 සිට 2004.02.07 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු, පළාත් සභා හා පළාත් පාලන අමාත්‍යාංශය


අමරසිරි දොඩන්ගොඩ මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2004.04.10 සිට 2005.11.22 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

සරත් අමුණුගම මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2005.11.23 සිට 2007.01.27 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


කරූ ජයසූරිය මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2007.01.28 සිට 2008.12.09 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

සරත් අමුණුගම මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2009.01.01 සිට 2009.01.16 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය


ඩබ්ලිව්.ඩී.ජේ. සේනෙවිරත්න මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2010.04.23 සිට 2015.01.09 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : රාජ්‍ය පරිපාලන හා ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

එම්. ජේසප් මයිකල් පෙරේරා මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2015.01.12 සිට 2015.03.22 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු හා ධීවර අමාත්‍යාංශය


එම්. ජේසප් මයිකල් පෙරේරා මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2015.03.22 සිට 2015.06.26 දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

වජිර අබේවර්ධන මැතිතුමා

කාල සීමාව : 2015.09.04 සිට අද දක්වා
අමාත්‍යාංශය : ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

FaLang translation system by Faboba